09 اسفند 1402 ساعت 08:58

*انتخاب شهردار شهر پارسیان به عنوان شهردار برتر استان*

در جلسه ای که روز چهار شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ در محل استانداری هرمزگان برگزار شد ، شهردار شهر پارسیان به عنوان شهردار برتر استان معرفی گردید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهر پارسیان ، دومین همایش شهرداران استان در سال ۱۴۰۲ به *ریاست جناب آقای مهندس مرودی سرپرست محترم معاونت هماهنگی امور عمرانی و با حضور جناب آقای دکتر انوشه معاون محترم امور شهرداری ها و جناب آقای دکتر احمدی مدیر کل محترم دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و چهل و هشت نفر از شهرداران استان* در محل استانداری هرمزگان برگزار گردید، در این جلسه *مهندس احسان سالمی* شهردار شهر پارسیان یکی از پنج شهردار مدعو جهت ارائه سخنرانی بودند که به ایراد سخنرانی در باب چالش ها و راهکارها و مشکلات پیش روی شهرداری ها بخصوص شهرداری های غرب استان و شهرستان پارسیان پرداختند و در *پایان با لوح سپاس از ایشان به پاس خدمات ارزنده اشان تقدیر شد و به عنوان شهردار برتر استان* معرفی گردیدند.
مهندس سالمی در این جلسه به بیان چالش ها و راهکارها و مشکلات مربوط به شهرداری ها پرداختند و اذعان داشتند که اداره مطلوب شهر ها و ارائه خدمات مناسب شأن و منزلت شهروندان مستلزم پیش بینی منابع درآمد پایدار و مستمر برای شهرداری هاست و شهرهای غرب استان سالیان زیادی است متأثر از صنایع قدیم و جدید الاحداث در حوزه های مختلف نفت و گاز و انرژی بر هستند و با مسائل و مشکلات زیادی در زمینه جمعیتی ، آلایندگی ،پسماند، حمل و نقل و ... مواجه می باشند بطوری که منابع موجود جوابگوی این حجم از مشکلات شان نیست و نیاز هست که در خصوص تسهیم ارزش افزوده و حق آلایندگی به شهرداری های غرب استان و بویژه پارسیان توجه خاصی صورت پذیرد.
شهردار شهر پارسیان در ادامه افزودند ضعف در ساختار اداری،مالی و اجرایی شهرداری ها بعلت فقدان سیستم خدمات الکترونیک یا شهر مجازی باعث تحمیل هزینه‌های زیادی برای شهروندان شده است.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری پرداختند و بیان فرمودند امروزه پاشنه آشیل و نقطه عطف اقدامات مدیریت شهری ، سرمایه‌گذاری و مسائل مربوط به توریسم هست و تقاضا نمودند که کمیته ای در جهت جذب منابع سرمایه گذاری در صنعت گردشگری در سطح استان تشکیل شود چرا که امروزه ثابت شده است احداث ژئو پارک و اکو پارک ها ی بر پایه اکوتوریسم می تواند کمک شایانی به زیبایی ، توسعه و رونق شهرهای استان بخصوص شهرهای غرب نماید.

مهندس سالمی در پایان ضمن تشکر از وقتی که در اختیار ایشان قرار داده شد به بیان مسائل و مشکلات و کمبودهای پیش روی شهرداری پارسیان پرداختند.

در پایان جلسه مهندس احسان سالمی به عنوان شهردار برتر استان معرفی گردیده و با تقدیم لوح سپاس از ایشان تقدیر گردید

 

ایده های برتر - فراخوان

   

تماس با ما

شهرداری شهر پارسیان

استان هرمزگان - شهرستان پارسیان - خیابان امام خمینی (ره)

تلفن تماس: 44623117 - 44622013 44622012(076)

فاکس: 07644622130

صندوق پستی: 143-79771

ایمیل: shahrdariparsian[at]gmail.com

Template Design:Dima Group